00420.246.083.221

Home Stories for Spring

 

Jaro je tu, příroda se probudila a město je znovu zahaleno v zelené. Terasy a balkony odhalují svou krásu a parky lákají k odpočinku. Na jaře trávíme stále více času venku a nábytek a doplňky na terasách a zahradách mají být jedinečné, stejně jako osobnost jejich majitelů.

Toto jaro značka Vitra přináší novou plastovou židli All Plastic Chair v pestré škále barev, limitovanou edici Panton Chair ve žluté barvě, vícebarevné sedáky Seat Dot a spoustu dalších doplňků. 

Při nákupu 2 ks All Plastic Chair nebo 2 ks Panton Chair dostanete do 31.8.2017 jako dárek tác Classic Tray (Diamonds, medium) a balení papírových ubrousků La Fonda Check yellow (large) od Alexandra Girarda.

 

Panton Chair Sunlight - Limited Edition, Verner Panton

„Člověku se sedí mnohem pohodlněji na židli v barvě, která se mu líbí.“

Vitra v souladu se zásadou Vernera Pantona příležitostně rozšiřuje barevnou paletu Panton Chair o nové speciální edice. Letos představuje speciální limitovanou edici v barvě nazvané Sluneční záře (sunlight), která obohatí paletu ikonické židle o další odstín. Sluneční záře, jasný čirý odstín žluté barvy z Pantonova barevného spektra vnáší do jídelny, zahrady, na balkón či terasu nádech léta. Speciální edice nazvaná Panton Chair Sunlight, kterou Vitra poprvé představila na veletrhu IMM Cologne, bude v prodeji jen po omezenou dobu. 

Pantonka je designovou ikonou 20. století. Židle s charakteristickou siluetou se začala vyrábět v roce 1967 a v roce 1999 byla na trh uvedena nová varianta z polypropylenu. Panton Chair je jakožto první celoplastová židle vyráběná z jednoho kusu součástí sbírky Muzea moderního umění v New Yorku a dalších významných designových sbírek. 

 

All Plastic Chair, Jasper Morrison, 2016

All Plastic Chair, která byla poprvé představena v Miláně 2016, na první pohled připomíná klasické dřevěné židle, použité v řadě kaváren po celé Evropě.  All Plastic Chair ovšem díky novému materiálu představuje výrazný posun, co se vzhledu a funkčnosti tohoto typu židlí týče. Konstrukce je litá jako jeden kus a spojení sedací a opěrné části spolu s gumovými tlumiči zajišťuje pohodlí sedícího člověka. 

Morrisonovu židli All Plastic, která kombinuje vždy dva odstíny stejné barvy, lze nově pořídit také ve svěží žluté.  
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.