00420.246.083.221

Vitra: Tvůrce novinek, z nichž se stávají ikony

 

Na začátku byla obyčejná licence. Manželé Willi a Erika Fehlbaumovi ze Švýcarska získali v roce 1957 práva na výrobu nábytku a doplňků americké značky Herman Miller. Tu proslavila spolupráce s tehdejšími hvězdami designu Charlesem Eamesem a Georgem Nelsonem, jejichž nápadité návrhy si konečně mohli dopřát i zákazníci v Evropě. Domácnosti moderních obyvatel starého kontinentu tak začaly zdobit barevné židle kombinující plast, dřevo a kov známé pod názvy DSR a DSW, nebo úložné a dělící stěny architekta Nelsona, který tak vlastně stvořil nový kus nábytku.

 

Zobrazit více

Design, ekologie a zábava

 

 

Co se stane, když finský designér poslouchá při práci britského DJe? Pojmenuje po něm produkt, který zrovna kreslí. Tak v roce 1998 vznikl sedací pytel Fatboy. Volně inspirován podobně “beztvarým” křeslem z 60. let od trojice italských tvůrců jej navrhl tehdy jednatřicetiletý Jukka Setälä. Na designovou mapu se variabilní kus nábytku dostal o čtyři roky později, když Holanďan Alex Bergman založil stejnojmennou značku. Ta se dnes prodává v 50 zemích světa.

Zobrazit více

May Days: Ulovte si svůj poklad

 

Vyhlašujeme čas lovu designového nábytku! Začíná právě teď a až do neděle můžete u nás téměř vše zaseknout na háček se slevou 20 %. Produkty najdete online už zlevněné a těšit se na vás budeme také v našem obchodě v Čestlicích. 

Zobrazit více

Magis... více než design

I když má v názvu latinské slovo, její kolekce jsou srozumitelné všem. Italská značka Magis (latinsky více než) od roku 1976 zpestřuje svět nečekanými objekty, které boří hranice všedního designu. Mají výrazné barvy, neobvyklé tvary a pokaždé něco navíc. Vtip, funkci nebo překvapivý detail.Všechny jsou jiné, ale jedno mají společné - odvahu. Tu měl ostatně i sám Eugenio Perazza, který značku založil. A to hned potom, co práskl dveřmi v exportní firmě, když mu šéf neschválil nápad vyrábět nábytek podle návrhu designérů. A tak se do podobného projektu pustil sám. Nějakou dobu trvalo, než jeho úspěch pokořil italské hranice, ale čekání se vyplatilo.

Zobrazit více
Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.