00420.246.083.221

Židle století: nové barvy Vitra Eames židlí


Je to už více než sedmdesát let, kdy manželé Eamesovi přišli s převratným konceptem židle Eames shell chair, který dodnes inspiruje celé generace. Letos tato židle dostává celé spektrum nových pečlivě vybraných barev, ze kterých si můžete nakonfigurovat až 100 000 různých kombinací. 

Charles a Ray Eamesovi hledali po dlouhá léta ideální tvar židle, která by dokonale pasovala křivkám lidského těla. Svého cíle dosáhli v roce 1948, kdy vznikl návrh Eames shell chairs  Jednalo se o průkopnickou inovaci, která položila základy ke zcela nové typologii sedacího nábytku: tato multifunkční židle byla kombinací sedáku a několika různých podnoží. Velmi brzy se začala hojně objevovat v domácnostech, kancelářích i ve veřejných prostorách. Ačkoli se varianty a materiály v průběhu času podle potřeb mění, základní koncept Eames chair zůstává už od samého počátku neměnný a nadčasový. 


Letos Vitra představuje na základě studia archivních materiálů a analýzy potřeb zákazníků barevné možnosti pro celou rodinu Eames chairs – Eames Plastic Chairs, Eames Fiberglass Chairs i pro Wire Chairs. Barevná paleta nabízí bohaté spektrum odstínů, které zdůrazňují výjimečné vlastnosti rozličných materiálů. Souhra zářivých a jemných barev přináší nové kombinace a možnosti pro zákazníky, aby si zvolili typ a barvu skořepiny a podnože a vytvořili tak svou vlastní "Židli století". 


Nové barevné spektrum Vitra rozdělila do tří základních skupin - neutrální (bílá, různé varianty šedé), střed barevného spektra (ovlivněné neutrálními i jasnými barvami, ale v umírněném stylu - námořnická modrá, hořčicová...) a jasné barvy (výrazně červená, oranžová, zelená…). Revizí prošla také potaková látka Hopsak. 

 


Vyznáte se v názvech Eames židlí?

S naším slovníčkem budete za chvíli všechny zkratky zvládat jako profík.

DSX (Dining SidechairX-Base) - židle s podnoží ve tvaru x

DAL (Dining Armchair La Fonda Base) - křeslo s podnoží navrženou pro restauraci La Fonda Del Sol v NYC

RAR (Rocking Armchair Rod) - houpací křeslo

DSW (Dining Sidechair Wood) - židle s dřevěnou podnoží

DKX (Dining Wire Chair) - židle s celodrátěnou konstrukcí a podnoží ve tvaru x

DAR (Dining Armchair Rod) - křeslo s ocelovou podnoží

DSR (Dining Sidechair Rod) - židle s ocelovou podnoží

DKR (Dining Wire Chair) - židle s celodrátěnou konstrukcí a ocelovou podnoží

DAW (Dining Armchair Wood) - křeslo s dřevěnou podnoží

DAX (Dining Height Armchair X-Base) - křeslo s podnoží ve tvaru x

PSCC (Pivot Side Chair Cast Base on Castors) 

DKW  (Dining Wire Chair) - židle s celodrátěnou konstrukcí a dřevěnou podnoží

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.